Jdi na obsah Jdi na menu
 


Historie

V nedávných letech se v okolí obce Studenec konala soutěž historických vozidel Krakonošův okruh, kdy start a depo soutěže bylo ve Žďáru u Staré Paky. Po několika velmi úspěšných letech však musel být tento závod ukončen.

Vzhledem k tomu, že v okolí začalo stále více přibývat nadšenců kolem historických vozidel a v blízkém okolí se žádný sraz veteránů nekonal, rozhodl se Jindra Synek na jaře roku 2007, ve spolupráci s obcí Studenec založit soutěž historických vozidel Studenecké míle.

Již prvního ročníku se zúčastnilo na osm desítek historických vozidel. Během několika let se soutěž na tolik rozrostla, že v roce 2015 navštívilo S. míle 200 jezdců. Postupně se měnil program soutěže, trasa i ocenění. Vždy ale tato soutěž byla, je a bude zaměřená na pohodovou vyjížďku podkrkonoším, spojená s návštěvou některého z horských Krkonošských středisek.

Za těchto několik let se na pořádání Studeneckých mílí podílelo mnoho lidí. Chtěli bychom poděkovat starostovi a místostarostovi obce Studenec, spřáteleným obcím, pořadatelům, SDH Studenec, fanouškům a především sponzorům a dalším, bez kterých by tato soutěž nemohla fungovat.

Za toto patří veliké poděkování všem, kteří nám s pořádáním pomáhají a snad i nadále budou.