Jdi na obsah Jdi na menu
 


Propozice 2018

Místo konání soutěže

 Místo konání soutěže se nachází v přírodním areálu za Základní školou v centru podkrkonošské obce Studenec. Parkování pro motocykly a automobily do r. v. 1945 je na asfaltovém parkovišti a pro automobily mladšího data výroby slouží travnatá plocha v okolí parkoviště. Zázemí soutěže, prezentace, podium, občerstvení, toalety a partystan je v těsné blízkosti parkoviště. 

Pravidla soutěže

Studenecké míle je soutěž hostorických vozidel. Jedná se o pohodovou vyjížďku podkrkonošskými vesničkami, až do krkonošských středisek. Každý rok se zaměřujeme na návštěvu jiného krkonošského střediska.  Při prezentaci každý řádně přihlášený účastník obdrží startovní číslo, poukaz na oběd a občerstvení, které dostane během trasy, dále pak tričko s motivem Studeneckých mílí. Po příjezdu do cíle obdrží každá posádka pamětní list o absolvování soutěže. Soutěží se v mnoha disciplínách, jako je např. cena elegance, dobový oděv, millitary atd. Další ocenění také udělují sponzoři závodu a především starosta obce Studenec. Pro oceněné posádky je připraveno několik pohárů.

Trasa

Start: 11:30, Studenec, Martinice, Jilemnice (oběd, parkování u pivovaru a před zámkem), Víchová, Poniklá, Rokytnice, Vilémov, Kořenov, Polubný, Příchovice, Vysoké, Roprachtice, a zpět přes Jilemnici do Studence. Cca 75 kilometrů.

Zastávky: Jilemnice - oběd

               Příchovice - muzeum doby Járy Cimrmana, maják Járy Cimrmana

       Účast v soutěži

Zúčastnit se mohou jezdci, kteří včas podali přihlášku a jejich vozidlo je opatřeno řádnou registrační značkou a platnou pojistkou odpovědnosti vozidla. Bez těchto náležitostí nebude  vozidlo připuštěno do soutěže. Soutěže se každý účastník účastní na vlastní nebezpečí a musí se řídit platnými dopravními předpisy. Vyjížďka se jede za plného provozu.

Zúčastnit se mohou pouze vozidla do roku výroby 1970 včetně.

Auta anglické výroby do roku 1980.Ostatní dle telefonické dohody.

Pořadatel si vyhrazuje právo výběru vozidel.

Přihlášky zasílejte do 15.5.2017
 

Startovné - 350,- Kč za vozidlo (platí se na místě)

V ceně startovného je zahrnuto občerstvení při prezentaci, tričko St. míle, oběd pro řidiče, volný vstup do muzea a na maják, pamětní list.

Oběd pro spolujezdce lze zakoupit při prezentaci.

 

Časový program

08:00  - 10:00  příjezd a přejímka vozidel, prezentace

09:00  - 11:00  Big Band Vrchlabí (živý orchestr 30. let)

11:00  - 11:15  rozprava

11:30  - 13:00  start soutěže (dle libovolných rozestupů)

13:00  - 17:30  odpolední program (S nad/váhou)

15:00  - 17:00  příjezd do cíle

17:30  - 18:30  předání cen

Od 20:00 hodin - Pomílová zábava (Vaťák, S nad/Váhou)

 

  Po celý den je zajištěno bohaté občerstvení, které Vám poskytnou dobrovolní hasiči ze Studence.

(klobásky z udírny, guláš, zelňačka, krkonošské sejkory)

 

 

Bližší informace:

00420 608 622 156    studeneckemile@email.cz